עיצוב חתונות בבית כנסת

כשרוצים להיות אותנטיים

יש הבוחרים להתחתן בבית הכנסת כי הם לא אוהבים ולא מתחברים לחתונה נוצצת ויוקרתית ומעדיפים את האותנטיות שבדבר, יש הבוחרים להתחתן בבית כנסת כי אין להם הרבה אורחים, ויש הבוחרים זאת מפאת החיבור הגדול לרוחניות והקדושה שהמקום משרה.
ברגע שתחליטו כי מתאים לכם להתחתן בחתונה קטנה, אינטימית, שבה תארחו רק את החברים הקרובים לכם ואת המעגל המשפחתי הכי קטן וקרוב שניתן, תצטרכו להחליט על לוקיישן מתאים .
מאחר ורוב אולמות האירועים לא יחבקו את הרעיון של חתונה קטנה, ויחייבו אתכם למינימום מנות,
תאלצו לבחור מקום קטן ולא מחייב. האפשרות של חתונה בבית הכנסת היא אופציה שתקל עליכם.
במקרה כזה כדאי מאד לעבוד עם מעצבת אירועים בעל ניסיון בעיצוב חתונות בבתי כנסת.

 

עיצוב חתונות בבית כנסת

עיצוב חתונות בבית כנסת מהווה חלק מאוד חשוב בהפקת אירוע שכזה, מאחר והמקום משמש ביום יום לתפילות. חשוב לדעת להוסיף בו את הטאץ' הנכון על מנת להפוך אותו למקום שימחה וחגיגה.
כאשר אנחנו מעצבים חתונה בבית כנסת, אנו לוקחים בחשבון את הקונספט העיצובי הקיים במקום והולכים יחד איתו, אם הצבעים של המקום הם בגווני הכחולים אזיי העיצוב יהיה בגוונים תואמים.
אם בית הכנסת מעוצב בעץ טבעי, נלך יחד עם הקו הזה ונשלבו בסידורי הפרחים והדקורציה.

בית הכנסת אינו אולם אירועים ...

ברוב האולמות כיום מותקנות מערכות תאורה משוכללות ביותר. מאחר ובבית הכנסת לא מותקנות מערכות אלו, מעצב טוב יידע לקחת בחשבון נתון זה ולהתייחס אליו בשעת תיכנון העיצוב.
בעיצוב חתונות בבית כנסת מאוד חשוב לבחון באיזו שעה מתקיים טקס החופה והאם יש צורך לדאוג לתאורה נוספת עבורה, או שניתן להסתפק בתאורת המקום.

עיצוב חתונות בבית כנסת מתייחס גם למספר המוזמנים ביחס לשטח בית הכנסת. מעצב טוב יוכל למקסם ולנצל את השטח שברשותו ולגרום למקום להראות גדול ומאוורר ולא דחוס ומחניק.
בתי כנסת בד"כ מאפשרים להשתמש במעט מאוד כיסאות ומקומות ישיבה וברגע שתצטרכו להוסיף כסאות נוספים מומלץ לבחור בריהוט המותאם לאופי ולסגנון הקיימים. ריבויי סיגנונות עשוי להחמיץ את יופי המקום וחבל.

במידה ותרצו להוסיף כיבוד או ארוחה בבית הכנסת, תצטרכו להוסיף שולחנות אוכל. ברוב בתי הכנסת אין הרבה מקום לריבוי שולחנות. לכן חשוב לדעת לעצב גם את מעט השולחנות הקיימים כך שתהיה תחושה נעימה ומזמינה, להבדיל מתחושה של חדר אוכל בקיבוץ.

חופה כהלכתה

כשנעצב עבורכם חתונה בבית כנסת נבחן האם החופה תתקיים בתוך בית הכנסת או מחוצה לה, מאחר ולא תמיד יש מקום לקיום החופה בתוך בית הכנסת . בתוך בית הכנסת נדאג כי יהיה מקום גם למקודשים וגם למקדשים. לא אחת בבואנו לתכנון עיצוב חתונות בבתי כנסת גילינו שהתקיימו בה חופות בעבר, אבל מההסברים של אחראי בית הכנסת הבנו שהחופה לא הייתה מספיק כשרה.

שיהיה במזל טוב ונפגש בבית הכנסת!
שלכם,
אירית לוי

לשיחת יעוץ
054-2274144